AIKIKAI Hombu Dojo Shihano – Yoshinobu Irie (6 Dan) seminaras Vilniuje

2010 m. birželio 4-6 dienomis Vilniuje vyks AIKIKAI Hombu Dojo Shihano Yoshinobu Irie seminaras. Treniruotės vyks sporto komplekse „Sportima“ (Vilnius, Viršuliškių mikrorajonas, Ąžuolyno g. 5). Seminaro rengimo vietą organizuoja Lietuvos Aikido Aikikai Rengokai Federacija.

Treniruočių tvarkaraštis:

Birželio 4 d. (penktadienis) 19.00 – 20.30
Birželio 5 d. (šeštadienis) 12.00 – 13.30 ir 19.00 – 20.30
Birželio 6 d. (sekmadienis) 12.00 – 13.30

Įspūdžiai ir prisiminimai apie Yoshinobu Irie (6 Dan) seminarą

Pirmosiomis birželio mėnesio dienomis Vilniuje, sporto komplekse „Sportima“ vyko tarsi nedidelė Aikido kovos meno mylėtojų šventė – AIKIKAI Hombu Dojo Shihano – Yoshinobu Irie (6 Dan) seminaras. Mūsų, „Sūkurio“ asociacijos narių, buvo išties nemažai – 35 dalyviai. Dalyvių skaičių papildė ir iš kitų klubų atvykę aikidokai bei ant žiūrovų suolelio susirinkę stebėtojai. Seminaras truko kelias dienas ir iš viso Sensėjus iš Japonijos Yoshinobu Irie (6 Dan) vedė keturias įdomias ir naudingas treniruotes, kuriose susirinko virš 60 žmonių ant „tatamio“.

Perpasakoti, kas vyko treniruočių metu, beveik neįmanoma. Įgyta patirtis liko besitreniravusiųjų kūnuose ir mintyse. Pasibaigus seminarui tęsėsi diskusijos ir įspūdžių aptarimas. Turbūt nė vienas nepasigailėjo dalyvavęs, nes veiduose spindėjo šypsenos ir padėka Sensėjui už suteiktas žinias. Kiekvienas aikidokas galėjo dar kartą patikrinti, tai ką mokėjo, ir pasistengi ištaisyti senas klaidas. Būtent nebijojimą klysti ant tatamio akcentavo atvykęs Sensėjus. Meistras vis primindavo ir pabrėždavo, kad Aikido nėra dvikovos ar pasipriešinimo menas. Svarbu įvaldyti bazinę techniką, išlaikyti kontaktą. O pats svarbiausias dalykas, kurį itin daug aiškindamas ir kalbėdamas Sensėjus Yoshinobu Irie akcentavo – tai įėjimas į centrą. Tik tinkamai įėjęs ir išvedęs uke, nage gali tęsti technikos atlikimą. Meistras priminė, kaip svarbu sugrįžti prie bazinių elementų ir pratimą atidirbinėti daugybę kartų. Visų treniruočių metu Sensėjus ne tik kantriai rodė ir aiškino Aikido subtilybes, bet ir įdėmiai stebėjo, kaip aikidokai įsisavina ir perima žinias. Iš Japonijos atvykęs meistras dėmesio skyrė visiems: jau turintiems Dan ar Kyu laipsnį, vaikams ir pradedantiesiems.

Seminarą vainikavo egzaminų laikymas. Vienu laipteliu aukščiau palipėjo ir dar didesnę atsakomybę įgijo keturi mūsų „Sūkurio“ asociacijos nariai – du įgiję 2 Dan ir du įgiję 1 Dan laipsnius. Nuoširdžiai sveikiname ir linkime neužmigti ant laurų, toliau kantriai dirbti ir rodyti pavyzdį jaunesniems aikidokams!

FacebookmailFacebookmail