222 Views

#aikidosukurys

Sausio 28 dieną įvyko SŪKURIO trenerių II – asis seminaras. Seminaro metu, treneris Aleksandras, pateikė įdomų ir gilų savo paties pamąstymą. Straipsnis žemiau:

„Yra daugybė Morihei posakių, kurių neįmanoma suprasti, nepasiekus tam tikros pakylėtos būsenos.

Kaip mums žinoma, Aikido įkūrėjas Morihejus Ueshiba treniravosi pas daugelio kovos menų meistrus, bet niekas nesugebėjo jam paaiškinti tikrojo Budo (kovos meno) esmę.

Vėliau, Ueshiba savo pasiektą Budo suvokimą pervadino iš aiki-dziucu (sistema, kurioje viskas remiasi į techniką ir jėgą) į Aiki-do (Aiki Kelias). Jis rašė: „Budo kelias – tame, kad susilietum su Visatos širdimi ir įvykdytum meilės bei globos visoms būtybėms misiją didžiosios dvasios pagalba, kuri yra kiekviename iš mūsų. Budo technika tai tik įrankis pasiekti šį tikslą.“

Mano manymu, pradėti savo Aiki-Do kelionę galima nuo stebėjimo, ką mes iš aikido treniruočių išsinešame į gyvenimą. Treniruotėse vystomas vidinis nusiteikimas ir kuriamas mus supantis fonas: kodėl mes nesipriešiname, kodėl praleidžiame be agresijos puolėją, kodėl išlaikome stabilumo būseną. Visa tai veikia mūsų lavinimąsi ir mūsų treniruotės kokybę. Treniruotėse mes stebime save, dirbame su savimi, stebime ir jaučiame partnerį bei aplinką, mūsų sąmonė sufokusuota. Čia leisiu sau truputį nukrypti: juk suprantame, kad smuikininkas lavindamas griežimo smuiku techniką, lavinasi pats ir jo muzika harmoninga, kai jis pats yra harmonijos būsenoje.

Tą būseną galima plėsti gyvenime kaip agresijos nekurstymas: kaip mes kalbame, ir dar giliau – ką mąstome, kokie mūsų tikslai ir motyvai. Pasiekimai būna tarpiniai: dažnai išgirstu, kad „aikidokas” turi išlavintas tokias savybes kaip kantrybė, dėmesingumas, nepasidavimas provokacijoms, susivaldymas, susibalansavimas. Ir čia mes galime praktikuoti Do kelią: stebėti, kada mes jaučiamės harmoningai, o kada ir kas mus išbalansuoja. Pastebime tai ir mokomės, kaip grįžti atgal į pusiausvyros būseną. Jei gebame išlaikyti Harmonijos būseną, galime skleisti ją plačiau: rūpintis ne tik savimi, bet ir aplinkiniais”.

Aikido Aikikai asociacijos „Sukūrys” instruktorius, bei LAAF Valdybos narys Aleksandr Ivanov, 4 dan.

————-

Taip pat, Aleksandras, pateikia įdomias ir vertingas O Sensėjaus citatas. Tekstas žemiau:

Morihei Ueshiba, citatos iš knygos “Айкидо искусство мира“

Aikido galima išversti, kaip Dvasinės Harmonijos Kelias. Tai yra susiliejimo ir apsijungimo su Gamta menas. Nėra jokio dvilypumo, nėra jokios kovos, jokio priešininko. Yra tik harmoningas veiksmas mūsų Dvasios su Visatos Dvasia.

Giliai pažinti Kelią galima tik patyrus Aiki-Pergalės būseną. Masakacu Agacu.

Įėjus į tą būseną, dėka nuolatinių sunkių treniruočių, suvoki:

„Tiesa nenugalima, todėl aš nenugalimas”

Mes einam į priekį su nenumaldomu ryžtu paversti viso pasaulio pyktį į gėrį, ir toliau – iki būsenos, kurioje nėra nei gėrio nei blogio.

Štai kaip mes pasiekiame Pergalę.

Pergalę prieš ką?

Prieš patį save.

Kai laimi Tiesą, tada įsigyvendina kiekvieno mūsų gyvenimo tikslas.

Štai kodėl praktikuojantys niekada nepatenkinti tuo, ką pasiekė.

Ir štai nuo tada aš jaučiu, kad visa Žemė – mano namai. Saulė, mėnulis ir žvaigždės – mano asmeninė nuosavybė.

Aš išsilaisvinau nuo visų troškimų – ne tik nuo statuso, šlovės, turtų, bet ir nuo troškimo būti stipriu. Aš supratau, kad Budo ne tame, kad jėgos ir raumenų pagalba nuversti priešininką ir ne tame, kad ginklų pagalba sugriautum visą pasaulį.

Tikrasis Budo – priimti Visatos Dvasią, saugoti taiką visame pasaulyje, teigiamai kurti, saugoti ir puoselėti visybę egzistuojančią Gamtoje.

Citatos iš knygos “Айкидо искусство мира“
Morihei Ueshiba

Aikido Dojo SŪKURYS

Kovos menų mokykla, kuri specializuojasi kovos menų srityje nuo 1998 m. ir turi novatorišką programą fizinių ir dvasinių ypatybių ugdymui. Treniruotės, stovyklos, seminarai suaugusiems, jaunimui, paaugliams, vaikams ir šeimoms.