Antrasis japonų kovos menų festivalis

2008 m. spalio 26 d. (sekmadienį) „JAPONIŠKO RUDENS“ programoje rengiamas 2 – asis japonų kovos menų festivalis. Festivalio organizatoriai yra: Japonijos ambasada, Aikido Aikikai asociacija „Sūkurys“, Kyokushin Karate mokykla „Saulės ženklas“, Kyumeikan Kendo Kaunas ir Lietuvos dziudo federacija.

Festivalio programą sudarys 4 skirtingų kovos menų grupių pasirodymai: aikido aikikai, kendo, kyokushin karate ir judo.

Festivalis vyks Š. Marčiulionio krepšinio mokyklos salėje (Vytenio g. 6, Vilnius). Festivalio pradžia 16:00 val. Įėjimas nemokamas.

Japonų kovos menai sulaukia vis daugiau Lietuvos žmonių dėmesio. Nuolatinio streso ir beprotiško gyvenimo tempo išvarginti žmonės ieško atgaivos sielai ir kūnui. Būtent tai gali suteikti japonų kovos menai. Daugeliui kovos menai asocijuojasi su agresija, jėgos panaudojimu, bet japonų kovos menams šie apibūdinimai visiškai netinka. Čia svarbiausia – filosofija. Nors visuose kovos menuose ji šiek tiek skirtinga, galima atrasti ir daug panašumų. Pirmiausia reikia nugalėti priešą savo viduje, patį save, o tikrovėje susidūrus su priešu – pasitelkti vidinę stiprybę ir pabandyti išvengti kovos. Be filosofinio aspekto kovos menuose taip pat svarbus ir praktinis – lavinamas kūnas, išmokti judesiai gali būti panaudojami savigynai. Festivalio tikslas – sulaužyti mūsų visuomenėje egzistuojančius stereotipus, sudominti ir paskatinti Lietuvos žmones juos praktikuoti.

 

Maloniai kviečiame ateiti!

FacebookmailFacebookmail