II-asis Tarptautinis Aikido Aikikai seminaras Lietuvoje, vadovaujamas SIODZI SEKI Sensėjaus, Aikikai Hombu Dojo Shihan’o

2009 m. sausio 29 – vasario 2 dienomis Vilniuje įvyko II-asis Tarptautinis Aikido Aikikai seminaras, vadovaujamas Aikido pasaulinio centro – Aikikai Hombu Dojo – instruktoriaus Shihan’o Siodzi Seki (7 Dan Aikikai, Tokijas, Japonija). Seminarą organizavo Lietuvos Aikido Aikikai federacija, tarptautinė Aikido Aikikai mokykla „Koinobori“ ir jos filialas Lietuvoje – asociacija SŪKURYS.

Seminaras vyko didžiausioje imtynių salėje Vilniuje – sporto komplekse „Sportima“ (Ąžuolyno g. 5), kurios bendras plotas – 400 m². Seminaro metu vyko 8-ios treniruotės, jos vyko 5-ias dienas. Seminaro dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos Aikido organizacijų, asociacijos „Sūkurys“ (Vilnius), klubo „Pažinkime save“ (Lentvaris), Alytaus Aikikai klubo, Lietuvos Aikido Aikikai Rengokai federacijos (Vilnius), Aikido Aikikai asociacijos „Aidas“ (Vilnius), Kauno Aikido klubo ir kt., bei tarptautinės Aikido mokyklos „Koinobori“ atstovai iš Rusijos. Iš viso seminare dalyvavo apie 130 žmonių, įskaitant 20 vaikų ir paauglių.

Pirmą kartą į Lietuvą Siodzi Seki sensėjus atvyko 2007 m. vasarą. Tuomet seminare dalyvavo daugiau nei 100 praktikuojančių aikidokų iš visos Lietuvos. Padidėjęs dalyvių skaičius per šiuos metus, rodo, jog Lietuvoje yra ne tik nuolatinis Aikido kovos meną praktikuojančiųjų ratas, bet ir tai, kad šis ratas kaip, beje, ir susidomėjimas šiuo kovos menu – auga kasmet. Tokiam augančiam populiarumui nemenką įtaką padarė paties Shihan’o Siodzi Seki pamokos. Tie, kas prieš seminarą nerimavo ir būgštavo, kad yra per jauni ar techniškai nepasiruošę, seminaro metu buvo sutikti su nuoširdžiu rūpesčiu ir šiluma. Sensėjus rūpestingai dėstė technikos niuansus tiek pradedantiesiems, tiek ir didesnę patirtį turintiems aikidokams. Intensyvi treniruočių dinamika, išsklaidyta įtampa ir nuoširdi atmosfera suteikė galimybę kiekvienam pasisemti žinių ir patirties bei nusibrėžti tolimesnio tobulėjimo gaires. Pirmasis Siodzi Seki seminaras tapo tarsi atspirties taškas kiekvienam nuoširdžiai tobulinti Aikido įgūdžius ir laukti kito susitikimo su sensėjumi. Regis, pozityvumo ir entuziazmo buvo pasisemta tiek, kad šiame seminare buvo juntamas dalyvių progresas kuris su kiekviena diena, kiekviena treniruote tampa tvirta tradicija!

2009 m. sausio 30 d. J.E. Nepaprastosios ir įgaliotosios Japonijos Ambasadorės Lietuvoje Mijoko Akaši kvietimu Siodzi Seki sensėjus dalyvavo oficialiame priėmime, kurio metu buvo aptartos Aikido plėtojimo galimybės Lietuvoje. Japonijos Ambasadorės rezidencijoje vykusiame priėmime taip pat dalyvavo Japonijos Ambasadorės patarėja p. Izumi Seki, Antrasis sekretorius p. Haruhiro Tsunašima, Kultūros ir informacijos skyriaus atašė p. Ikumi Šiba, „Koinobori“ mokyklos vadovė ir vyr. trenerė p. Marina Karpova, LAAF ir „Sūkurio“ prezidentas ir vyr. treneris p. Pranas Golovač, LAAF ir „Sūkurio“ viceprezidentas p. Alfredas Babkovskis, LAAF ir „Sūkurio“ generalinė sekretorė ir trenerė p. Irina Kušelevič.

Viename interviu, norintiems praktikuoti Aikido, Siodzi Seki yra palinkėjęs rasti gerą dodžio su geru instruktoriumi, nes tik tvirti mokyklos pagrindai leidžia nuosekliai tobulėti. Mes tikime, kad radome būtent tai, apie ką kalbėjo sensėjus. Su džiaugsmu norime padėkoti prisidėjusiems prie to, kad Lietuvoje didis Aikido kelias pasiektų kuo daugiau tų, kurie jo ieško. Esame dėkingi Aikikai Hombu Dodžio (Tokijas, Japonija) ir instruktoriui Shihan’ui Siodzi Seki (7 Dan Aikikai), tarptautinės Aikido mokyklos „Koinobori“ Dodžio vyriausiajai instruktorei Marinai Karpovai (5 Dan Aikikai) bei Aikido Aikikai asociacijai „Sūkurys“ ir vyriausiajam treneriui bei vadovui Pranui Golovač (3 Dan Aikikai). Dėkojame Japonijos ambasadai Lietuvoje už paramą populiarinant Aikido ir japonišką kultūrą Lietuvoje. O taip pat dėkojame visiems Lietuvos aikidokams ir svečiams, dalyvavusiems seminare ir kartu kūrusiems draugišką atmosferą ir įnešusiems asmeninį, o kartu ir bendrą indėlį, kurio pagalba Aikido Lietuvoje turi galimybę gyvuoti.

Sėkmingai praėjus II-ajam Aikido Aikikai seminarui Lietuvoje, kiekvieno seminaro dalyvio vardu norime ištarti AČIŪ už tai, kad meilė Aikido pasiekia vis daugiau širdžių Lietuvoje.

FacebookmailFacebookmail