III-asis „Siotiu Geiko“ seminaras Vilniuje

Liepos 5-10 d. mūsų klubas organizavo tarptautinį kasmetinį atestacinį seminara Vilniuje, kuriam vadovavo filialo Aikikai Chombu Dodzio klubo KOINOBORI (Rusijos Aikikai) instruktorė M. Karpova (4 Dan Aikikai).

Seminare dalyvavo daugiau nei 30 žmonių iš kelių klubų („Sūkurys“, Vilniaus m.; „Pažinkim save“, Lentvario m.; „Tiao“, Pabradės m.; Kauno m. „Takemusu Iwama Aiki Shuren Dojo“ klubas ir „Ulf Evenas Aikido Centras“, Vilniuas m.) taip pat dalyvavo Aikido klubo KOINOBORI narė J. Ščiukina (2 Dan Aikikai). Seminaro metu įvyko egzaminas Kiu, 1 ir 2 Dan kategorijoms.

Sveikiname visus klubo narius sėkmingai išlaikiusius egzaminą!

Seminaro dalyvių atsiliepimai

Man šis seminaras buvo pirmasis, kuriame tiesiogiai dalyvavau. Daugiau nei prieš pusę metų, kada viešejo Aikido Aikikai Chombu Dodzio atstovas ir instruktorius, aš stebėjau iš šalies tiesiogiai nedalyvaudamas. Tada ir supratau, kad norint labiau pažinti aikido ir jo subtilybes reikia butinai dalyvauti seminaruose. Šiame seminare aš tiksliai suvokiau, kaip yra svarbu visa bazinė technika, kurią būtinai reikia metus iš metų tobulinti ir šlifuoti, kad tai pavirstų į naturalų judesį. Man, kaip pradedančiam treniruotis aikido šis seminaras davė labai daug naudos. Labai vertinu tas minutes per kurias teko padirbėti su instruktoriais iš Maskvos. Per tą laiką, nors ir labai trumpą, pajutau, kaip yra svarbu kiekviena judesių smulkmena, kiekvienas spustelėjimas. Per tuos judesius pajutau kokia yra didelė aikido galia.

Per pusę metų treniruočių įgyto mokėjimo seminare supratau, kad moku tiktai technikos elementus bet nemoku aikido. Tai mane labai suglumino bet ir uždegė tolesniam aikido pažinimui. Seminare instruktorė iš Maskvos Marina Karpova stengėsi parodyti, kaip yra labai svarbu pirmasis kontaktas su partneriu, koks turi būti paėmimas už rankos ar smūgis ranka. Nesant tam pirmam realiam kontaktui, visa išmokta technika praranda prasmę.

Atlikdamas techniką seminaro metu supratau, kad daug ką darau netaisyklingai ir beprasmiškai. Šis seminaras man padėjo labiau suprasti, kaip reikia tiksliau, efektyviau panaudoti priešininko jėgą prieš jį patį. Šiame seminare pamačiau ir naujos technikos, kurios anksčiau nebuvau matęs. Tačiau seminare stengiausi labiau susikoncentruoti į jau žinomą techniką ir į jos taisyklingą atlikimą. Man, kaip aikido naujokui, seminaro metu teko didelė garbė laikyti egzaminą (5 Kiu) ir buti asistentu partneriui, kuris laikė egzaminą (2 Kiu). Per ši egzamina pajutau, kaip yra labai svarbu taisyklingai ir laiku panaudoti savo kūną, kad atliekama technika atspindėtų tikrąją veiksmo prasmę.

Taip pat labai vertinu ir priimu tai, kaip didelę garbę, kad teko dalyvauti egzamine, kuriame buvo egzaminuojami klubo instruktoriai ir klubo treneris Pranas Golovač (2 Dan). Nors ir neteko būti asistentu egzamino metu tačiau būti šalia Jų ant tatamio man didelė garbė. Žiūrint į instruktorę iš Maskvos Mariną Karpovą, kaip Ji demonstruoja techniką, atrodė taip paprasta ir gražu bet, kada reikėdavo su savo kūnu visa tai pakartoti, tai neišeidavo. Tokiais momentais būdavo labai pikta ant savęs bet mintyse vis kartodavau, kad aš visa tai kada nors išmoksiu ir įvaldysiu.

Labai esu dėkingas seminaro organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti seminare. Šis seminaras dar labiau sustiprino mano tikėjimą, kad pasirinkau teisingą klubą ir labai gerą trenerį su instruktoriais. Ačiū Jiems už jų pamokas. Sveikinu visus su sėkmingai išlaikytu egzaminu!

Vytautas Ribikauskas
Klubo narys

 

Labai norėčiau padėkoti klubo KOINOBORI prezidentei Marinai Karpovai už seminarą, suteiktas žinias ir egzaminą. Aš, kaip ir ankščiau, likau sužavėtas jos technikos lygiu ir ypač, jos kantrybe bei ištverme. Malonu sutikti žmogų pasiekusį tokį aukštą Aikido meistriškumą.

Taip pat padėkoti mūsų klubo Aikido Aikikai SŪKURYS prezidentui Pranui Golovač ir kitiems klubo nariams, už suteiktą galimybę tobulėti Aikido kelyje. Šio seminaro metu, aš giliau ir atidžiau peržvelgiau savo atliekamą techniką, ir visos plonybės bei smulkmenos į kurias atkreipė dėmesį mūsų instruktorė Marina K., tikrai padės man tobulėti.

Kiekviena treniruotė, ypatingai kiekvienas individualus priėmimas instruktorės Marinos, paliko didžiulį įspūdį, o jos tikslus ir techniškas pratimų atlikimas davė didžiulės naudos. Esu patenkintas šiuo seminaru, gavau netgi daugiau nei tikėjausi, ir ateityje manau tokių apmokymų bus ir daugiau. Dirbsime ir lauksime kito seminaro. Visiems Ačiū.

Audrius Paukštė

 

Man tai buvo pirmasis aikido seminaras, nors anksčiau aš esu dalyvavęs nemažai panašaus tipo seminarų treniruodamasis karatė kyokushinkai. Pirmiausiai aikido seminare mane nustebino tai, kad jį vedė moteris – Marina Karpova. Tai tikriausiai nėra labai įprasta rytų kovos menuose. Tačiau iš kitos pusės man, kaip aikido pradedančiąjam, tai labai patiko, kadangi Marinos dėstymas, kiekvieno judesio formos, turinio ir prasmės paaiškinimas atrodė daug pilnesnis ir išsamesnis negu buvome įpratę gauti iš kitų mokytojų.

Be to, jautėsi dėmesys ir rūpestis kiekvienam seminaro dalyviui, Marina K. nesivaržydama stojo į poras net ir su visiškais „čainikais“ (tokiais, kaip aš) ir kantriai aiškindavo, kaip reikia atlikti vieną ar kitą veiksmą. Visa tai labai motyvavo ir skatino pačiam pažvelgti šiek tiek kitaip į tuos dalykus, kuriuos kartodavai kiekvieną treniruotę, tačiau ne visada suvokdamas jų prasmės.

Suprantu, kad žinojimas ir mokėjimas ateina ne iš karto, tačiau kartais ir pats ieškojimas bei paskatinimas ieškoti labai motyvuoja ir teigiamai nuteikia. Dėkoju visiems, kurie buvo ir treniravosi kartu, ir tikiuosi, kad tokie seminarai pas mus vyks dažniau.

Kęstutis Broniukaitis

 

Klubo „Koinobori“ instruktorės M. Karpovos vedamame seminare teko dalyvauti pirmą kartą. Nors daug rodomos technikos elementų atrodytų pažįstami, tačiau seminaro vadovė visada atkreipdavo dėmesį į tuos technikos niuansus ir „smulkmenas“, kurių pats treniruočių metu dažniausiai nepastebi arba į jas neatkreipi reikiamo dėmesio.

Nustebino tai, kaip M. Karpova atlieka techniką, visi judesiai atrodytų lengvi ir išplaukiantys vienas iš kito, lyg tam nereiktų jokių fizinių pastangų. Seminaro vadovė pademonstravo ne tik savo meistriškumą, bet ir toleranciją, mokėjimą išaiškinti detales jeigu seminaro dalyviai nesuprasdavo vieno ar kito technikos elemento.

Seminaro metu buvo proga ne tik patobulinti savo įgūdžius, tačiau ir pamatyti tam tikrą elgesio kultūros pavyzdį, galimybę šiek tiek kitaip pažvelgti į tuos pačius dalykus.

Marius Umbras

FacebookmailFacebookmail