Japonijos ambasadorės atsisveikinimo vakaras

Šių metų vasario 8 d. Japonijos nepaprastosios ir įgaliotosios ambasadorės Lietuvoje Miyoko Akashi kvietimu LAAF atstovai dalyvavo Jos Ekscelencijos atsisveikinimo vakaro renginyje, Taikomosios dailės muziejuje.

 Japonijos ir Lietuvos ryšiai ypatingai pastebimi kultūriniuose renginiuose, kurie itin pritraukia Lietuvos žmonių dėmesį, nesvarbu, ar tai būna šiuolaikiniai, ar tradiciniai pristatymai.

Vakaro pradžioje, šios, kultūrinio bendradarbiavimo, tradicijos simboliu tapo – koncertas, kuriame, bendradarbiaujant japonų ir lietuvių kūrėjams, buvo atlikta knygelių iliustracijų siuita, apjungianti pasakojimą, vaizdus ir muziką. Kompozitoriaus Motoki Hirai, kuris vadinamas „nuostabiausiu ir jautriausiu muzikiniu talentu“, muzikinę viziją vakaro metu išpildė smuikininkai Raimundas Neverovas ir Eduardas Bogdanovas, išraiškingu pasakojimu visus užbūrė skaitovas Juozas Šalkauskas.

Nebuvo pamiršta ir tradicinė japonų kultūra. Vakaro svečiai turėjo galimybę pasivaišinti Ambasadorės virėjo p. Kunio Tose maki-sushi, meistriškai paruoštu susirinkusiųjų akivaizdoje. Nepaslaptis, jog japonai labai mėgsta pasigardžiuoti įvairiais saldumynais, kurie, kaip ir kiti patiekalai, dažnai prilyginami meno kūriniams. Šia tiesa įsitikinome dar kartą, stoviniuodami prie išradingumu stebinančio vaišių stalo.

Arbatos ruošimo ir gėrimo ceremonijos, kuri dar yra vadinama „subtiliuoju bendravimo būdu“, “gidėmis“ tapo J.E. Miyoko Akashi bei ponia Haruka Seto. Jų dėka svečiai tapo arbatos ruošimo ritualo liudininkais bei „subtiliojo bendravimo“ dalyviais.

Subtilia vakaro išraiška tapo japoniško eiliavimo – haiku – pamokos bei kūrimas. Paprasta kalba, peržengiančia įprastas reikšmes, pasižymintys haiku tarsi tapo vakaro spalvų, jausmų, filosofinių apmąstymų, ryšio tarp vakaro šeimininkės ir svečių, tarp Japonijos ir Lietuvos, tarp amžinybės ir akimirkos prasmine erdve.

Vakaro metu Ambasadorė tarė atsisveikinimo kalbą, kurioje pasidžiaugė, jog daugiau nei per tris J.E. rezidavimo Lietuvoje metus buvo surengta daug bendrų, Lietuvos – Japonijos ryšį stiprinančių, renginių. Taip pat išreiškė nuostabą ir džiugesį dėl itin aktyvaus lietuvių susidomėjimo Japonija ir Japonijos kultūra, didėjančios įvairius japoniškus menus praktikuojančiųjų žmonių gausos, lietuvaičių iniciatyvumo, organizuojant su Japonijos kultūra susijusius renginius. Ir dar kartą išreiškė nuoširdžią padėką už pareikštą Lietuvos užuojautą ir ištiestą pagalbos ranką, įvykus žemės drebėjimui Japonijoje, praėjusių metų pavasarį.

Norime išreikšti ypatingą padėką Japonijos ambasadorei J.E. M. Akashi tiek už gražias bendradarbiavimo tarp Japonijos ir Lietuvos idėjas bei jų įgyvendinimą, tiek už iniciatyvas, puoselėjančias tradicinius japonų kovos menus Lietuvoje.

 

Ir, žinoma, už šilumą, patirtą renginio metu, nepaisant kaustančio šalčio žiemojančioje Lietuvoje:)

FacebookmailFacebookmail