Japonijos imperatoriaus gimtadienio šventė

Japonijos imperatoriaus gimtadienio šventė

Vasario 20 d., Nacionalinėje Dailės Galerijoje, Japonijos ambasada surengė kasmetinį priėmimą, šiais metais jau naujojo Japonijos imperatoriaus, Naruhito gimtadienio minėjimo proga. Į šį iškilmingą renginį buvo sukviesti Japonijos politikos, kultūros, meno bei mokslo puoselėtojai, tame tarpe ir Lietuvos Aikido Aikikai Federacijos atstovai. Šiemet į šį renginį į Lietuvą atvyko apie 190 garbingų svečių iš Japonijos, tame tarpe specialusis Japonijos Ministro Pirmininko patarėjas p. Isao Iijima ir diplomato Chiune Sugiharos sūnus p. Nobuki Sugihara. 2020-ieji metai Lietuvoje yra paskelbti Chunie Sugiharos metais, išreiškiant pagarbą šiam Japonijos konsului, kuris 1939 -1940 metais išdavė Japonijos tranzitines vizas tūkstančiams žydų tautybės žmonių.

Po oficialios dalies svečių laukė įspūdinga kultūrinė programa, kurios metu Ambasadoriaus žmona p. Yuko Yamasaki grojo kanklėmis bei atliko lietuvišką ir japonišką dainą kartu su dainininke Agne Sabulyte ir kanklininke Žemyna Trinkūnaite.

Nuoširdžiai dėkojame JE Japonijos Ambasadoriui Shiro Yamasaki ir poniai Yuko Yamasaki už kvietimą į šį renginį bei mūsų organizacijos LAAF veiklos palaikymą.

FacebookmailFacebookmail