444 Views

Interviu su Iaido ir Kobujutsu meistru Michailu Mašyhinu dienraštyje „Lietuvos rytas“. Kalbino Evelina Valiuškevičiūtė.

Kovos menus praktikuojantys vilniečiai savo žinias galėjo gilinti su patyrusiu dvikovos meistru. Iš Kaliningrado atvykęs patyręs meistras Michailas Mašyhinas tris dienas treniravosi kartu su kolegomis Lietuvoje.

Seminaro dalyviai tobulino medinės lazdos (džio) ir medinio kardo (bokeno) ir geležinio kardo (iaito) valdymo technikas. Taip pat seminare M.Mašyhinas paaiškino kardo valdymą iaido.

Dvikovos – kraujyje

Tiesa, nors atvyko iš Kaliningrado, M.Mašyhinas neatrodo kaip tikras rusas. Jo kraujyje teka Kamčiatkos tautos kraujas. Jo tėvas gyveno Kamčiatkos pusiasalyje, tad 47 metų vyras turi ne rusiškų, o azijietiškų bruožų.

„Kai nuvykstu į Japoniją, ten mane laiko savu“, – nusijuokia.

Kuo jo parodytos dvikovos technikos ypatingos ir ką naujo parodė meistras iš Kaliningrado? Vilniuje įsikūrusiame Aikido centre M.Mašyhinas rodė iaido irkobujutsu dvikovų technikas.

Iaido yra tradicinė japonų dvikova su kardais. Kovotojai su kardais nesišvaisto. „Visi smūgiai vyksta numačius, kad priešininkas atakuos. Iaido yra labai greito kardo ištraukimo menas“, – sakė M.Mašyhinas.

Kitaip tariant, iaido esmė yra kuo greičiau išsitraukti ginklą ir numatyti, ką darys priešininkas. Pats dvikovos pavadinimas iaido reiškią greitį ir staigumą. Treniruojamasi su metaliniu japonišku treniruočių kardu iaito.

Mokosi, kad nereikėtų veltis į konfliktus

„Kobujutsu yra plati sąvoka. Į ją įeina labai daug kovos mokyklų. Tai, ką parodžiau seminaro metu, yra Mugen Ryu dvikova. Į šią techniką įeina tiek beginklė kova, tiek kovos su įvairiais ginklais“, – sakė M.Mašyhinas.

Mugen Ryu jungia smūgiavimo techniką, metimo, ilgųjų trumpųjų kardų, lazdų naudojimą. Ar tenka panaudoti šias kovines technikas realiame gyvenime? Juk Mugen Ryu ir iaido kovojama su kardais.

„Kaip tik sakiau savo mokiniams – treniruojamės tam, kad nereikėtų įsivelti į konfliktines situacijas. Mes mokomės labai pavojingų technikų, tačiau retai jas naudojame. Tas žmogus, kuris išmano ir moka pavojingų kovos technikų, savimi pasitiki. Jis kontroliuoja aplinką, jis yra ramus. Prie tokio žmogaus niekas nenori kibti“, – nusijuokė M.Mašyhinas.

Jo nuomone, paprastame gyvenime kovos meistrai naudoja kitus treniruočių metu išsiugdytus įgūdžius.

Susikaupimas, koncentracija, savo veiksmų apmąstymas ir pasitikėjimas jėgomis – tokios treniruočių metu įgytos savybės praverčia net prie automobilio vairo.

„Žinoma, jeigu iškyla ekstremali situacija, kai reikia ginti save arba aplinkinius, tenka panaudoti kovinius veiksmus“, – tikino M.Mašyhinas. Jis aikido užsiima 20 metų, o iaido ir Kobujutsu technikomis – apie 17 metų.

Kalbino

Aikido Dojo SŪKURYS

Kovos menų mokykla, kuri specializuojasi kovos menų srityje nuo 1998 m. ir turi novatorišką programą fizinių ir dvasinių ypatybių ugdymui. Treniruotės, stovyklos, seminarai suaugusiems, jaunimui, paaugliams, vaikams ir šeimoms.