Pirmasis Lietuvos Aikido Aikikai festivalis

2007 m. liepos 29 d. Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos sporto salėje (Vytenio 6, Vilnius) Japonijos ambasada Lietuvoje, Koinobori Aikido Dojo (Rusija) ir Aikido Aikikai Asociacija SŪKURYS organizavo pirmąjį Aikido Aikikai festivalį Lietuvoje. Jį rengti padėjo Lietuvos Aikido Aikikai federacija ir festivalio mecenatas Rytų kovos menų ir kultūros centras „Satori“.

Festivalio garbės svečias buvo Aikikai Hombu Dojo Shihan – Shoji Seki (7 Dan AIKIKAI). Svečias iš Japonijos atsivežė 3-iojo Aikido Aikikai fondo došu Moriteru Ueshibos sveikinimo festivaliui laišką.

Lietuvos Aikido Aikikai organizacijos parodė Aikido meistriškumą bei savo treniravimo metodus Lietuvos visuomenei ir Aikikai Hombu Dojo Shihanui – Shoji Seki Sensėjui. Aikido kovos meną rodė jaunieji „aikidokos“, suaugusieji ir vyresnio amžiaus žmonės. Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti naujokus, aukštesniojo lygio „aikidokas“ ir Aikido trenerius profesionalus.

Festivalį aplankė daugiau nei 500 žiūrovų, o jame dalyvavo apie 60 įvairių Aikido Aikikai organizacijų narių ir svečių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų bei tarptautinės Aikido Aikikai mokyklos Koinobori Dojo. Festivalio svečiai buvo Vietnamo tradicinio kovos meno Niat-Nam federacija (Vilnius, Lietuva) ir jaunų būgnininkų grupė, kurios vadovas yra įžymus Lietuvos būgnininkas Gediminas Laurinavičius.

Renginio pabaigoje žiūrovai turėjo galimybę matyti garbės svečio Shoji Seki Shihano pasirodymą.

Festivalį pradėjo Yuji Yamamoto – kaligrafijos meistras. Jis užrašė „kanji“ (hieroglifus) šių žodžių: „Aikido“, „Koinobori“, „Uzumaki“ (jap. sūkurys), „Satori“, „Shinsai“ (jap. sielos šviesa).

Šis renginys pritraukė daug Lietuvos gyventojų, kurie domisi kovos menais ir sveika gyvensena. Atvyko ir svečių iš įvairių diplomatinių tarnybų Lietuvoje, įžymių Lietuvos menininkų ir muzikantų, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento ir Neolimpinio sporto komiteto atstovų, įvairių Lietuvos kovos menų organizacijų narių ir vadovų bei daug šeimų – tėvų ir vaikų. Festivalį aplankė ir Lietuvos spaudos atstovai iš televizijos bei didžiausių Lietuvos laikraščių.

Šis festivalis – didelis žingsnis į priekį stiprinant jau esamus santykius ir užmezgant naujus bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir užsienio Aikido Aikikai organizacijų. Mes sieksime organizuoti tokio pobūdžio renginius ir ateityje, kad įvairios Lietuvos Aikido organizacijos galėtų susitikti ant vieno tatamio ir pasidalyti patirtimi.

Publika buvo labai sužavėta Seki Sensėjaus pasirodymo ir Koinobori Dojo instruktorių programos. Svečiai gėrėjosi stipriais ir kartu tiksliais bei švelniais Seki Sensėjaus atliekamos technikos judesiais. Visiems įspūdį paliko tikslūs ir lengvi Sensėjaus judesiai, vertę „uke“ judėti ir kristi ypač greitai.

Mes sulaukėme pačių geriausių festivalio lankytojų atsiliepimų – pirmąsyk Lietuvos gyventojai turėjo galimybę pamatyti tiek daug Aikido Aikikai pasirodymo programų. Daugelį lankytojų sužavėjo Aikido judesių grakštumas ir neagresyvi filosofija. Nemažai iš jų panoro lankyti Aikido treniruotes arba nuvesti į jas savo vaikus.

Atsiliepimai apie festivalį

Seki Sensėjaus festivalio metu liepos 29 dieną, sekmadienį, kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizavome pirmąjį Aikido Aikikai festivalį Lietuvoje. Jame galėjome parodyti Aikido įgūdžius ir pasiekimus Lietuvos žiūrovams. Šis renginys yra labai svarbus vystant Aikido, nes pastaruoju metu kelios stipriausios Aikido Aikikai organizacijos Lietuvoje norėtų suvienyti jėgas ir platinti bei reklamuoti Aikido Aikikai. Taigi tai buvo pirmasis tokios veiklos žingsnis, žengtas asociacijos „Sūkurys“.

Tai, kad festivalyje dalyvavo ir pasirodė Shoji Seki Sensėjus ir kad buvo perskaitytas Aikido Doshu Moriteru Uesibos laiškas festivalio svečiams ir meistrams, rodo ypatingą šio renginio svarbą ir mastą. Džiaugiuosi, kad Lietuvos publika susidomėjo šiuo renginiu ir svečių bei žiūrovų skaičius pranoko mūsų lūkesčius.

Taip pat manau, kad žmonių, kurie šią svajonę pavertė realybe, dėka šie metai Aikido kovos menui Lietuvoje yra patys geriausi metai. Aikido vystymasis Lietuvoje teikia daug vilčių. Norėčiau ypač padėkoti Shoji Seki Sensėjui, Marinai Karpovai, Koinobori mokyklos vadovei, ir Pranui Golovač, „Sūkurio“ asociacijos prezidentui. Jie nudirbo didžiulį darbą vystydami Aikido Aikikai mūsų šalyje.

Alfredas Babkovskis
Viceprezidentas
Asociacija SŪKURYS

 

Kaip asociacijos narys labai džiaugiuosi, kad mūsų asociacijai pavyko pirmiesiems Lietuvoje suorganizuoti pirmąjį tokį festivalį Lietuvoje, į kurį atėjo tiek daug žmonių pažiūrėti Aikido.

Šio festivalio metu dar kartą įsitikinau, kad esu labai gerų trenerių rankose. Labai džiaugiuosi, kad būtent šioje asociacijoje treniruojuosi Aikido.

Kaip pirmasis tokio pobūdžio festivalis Lietuvoje tai manau pavyko visu šimtu procentų! Žmonės, kurie atėjo į festivalį liko sužavėti matytu reginiu ir liko labai patenkinti. Ateityje tokie festivaliai tikrai turėtų vykti ir žmonių besidominčių Aikido tikrai daugės.

Vytautas Ribikauskas, 2 Kiu
Asociacijos SŪKURYS narys

 

Mano nuomone festivalis tikrai pavyko. Su aikido nesusiję žmonės galėjo suvokti, kas yra aikido. Labai patiko maskviečių pasirodymas ir jų techninis lygis.

Po festivalio aiškiai supratau, kad pasirinkau patį teisingiausią aikido kelią Lietuvoje iš visų galimų.

Svajūnė Latkauskienė,
Asociacijos SŪKURYS narė

FacebookmailFacebookmail