Priėmimas, skirtas Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo metinėms ir atsikūrimui paminėti

Šių metų kovo 21 d. „Radisson Blu Lietuva“ viešbutyje vyko priėmimas, skirtas Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo metinėms ir atsikūrimui paminėti.

Šio priėmimo metu naujai paskirta Ambasadorė J. E. Kazuko Shiraishi (Kadzuko Širaiši) kalbėjo apie nenutrūkstamus atsistatymo darbus, vykstančius nelaimės nuniokotose teritorijose, taip pat išreiškė nuoširdžią padėką Lietuvos bei visų pasaulio valstybių žmonėms už paramą ir palaikymą, įvykus šiai baisiai katastrofai. Ceremonijos metu žemės drebėjimo ir cunamio aukos buvo pagerbtos tylos minute.

Priėmime dalyvavo ir tarė žodį Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E. Zingeris. Taip pat renginyje dalyvavo Energetikos ministras A. Sekmokas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Seimo bei įvairių organizacijų atstovai.

Šiam priėmimui naujosios Ambasadorės virėjas paruošė gardžias japoniškas vaišes. Renginio metu svečiai buvo pavaišinti ir šviežiai paruošta Ebi Tempura – krevetėmis, keptomis tešloje.

Priėmimo metu buvo eksponuojama vaikų, gyvenančių nukentėjusiose Japonijos teritorijose, piešinių paroda, rodomi filmai bei nuotraukos, vaizduojančios atsistatymo darbus Japonijoje.

Vakaro pabaigoje kiekvienam priėmimo svečiui Japonijos Ambasados atstovai įteikė nedideles atminimo dovanėles. Šie tradiciniai japoniški suvenyrai buvo pagaminti žmonių, gyvenančių nukentėjusiuose Japonijos regionuose, kaip padėka Lietuvos žmonėms už paramą ir palaikymą.

FacebookmailFacebookmail