https://i0.wp.com/www.aikidosukurys.lt/wp-content/uploads/2021/09/Aikido-Sukurys-1920.png?w=891

Paaugliai šiose grupėse

mokosi iš naujo pažinti save, savo kūną ir įsivertinti savo padidėjusį fizinį galingumą. Tai laikotarpis, kuomet staigiai didėja ūgis ir masė, greitai auga galūnių kaulai, o raumenys vystosi lėčiau, todėl pablogėja paauglių judesių koordinacija. Panašūs prieštaravimai atsiranda tarp kraujagyslių ir širdies raumens augimo. Todėl paaugliai greitai pavargsta, susilpnėja jų dėmesys ir jie pradeda blogiau mokytis. Todėl mūsų treneriai, atsižvelgdami į jauno žmogaus organizmo pokyčius, treniruotėse stengiasi lavinti ir ugdyti:

  • koordinaciją ir pusiausvyrą
  • jėgą, greitumą, ištvermę, lankstumą
  • ritmo pojūtį
  • orientavimąsi erdvėje
  • reakciją į garso ir regos dirgiklius.

Treneriai atsižvelgdami į biologinį, ne vien kalendorinį amžių, daug dėmesio skiria bendram fiziniam rengimui. Fiziniai gebėjimai ugdomi kompleksiškai, siekiant optimalaus jų lygio. Vienų fizinių gebėjimų ugdymas veikia kitus, todėl, atsižvelgiant į tai, parenkami pratimai, laikantis didaktinių principų, parenkant fizinį krūvį (krūvio prieinamumas, laipsniškumas, sistemingumas, individualizavimas).

 

Nuo ko pradėti?

Tereikia užpildyti apačioje esančią formą ir jau galite ateiti į pirmąją treniruotę! Priėmimas į bendrąsias „Sūkurio“ grupes vyksta ištisus metus. Kad pradėtumėte treniruotis Aikido, tereikia tik vieno – Jūsų noro. Turite tiesiog pasiryžti ir ateiti!
„Sūkuryje“ gali treniruotis įvairaus amžiaus žmonės. Registracijos formoje išsirinkite jums tinkamiausią grupę. Krūvis treniruotėse yra diferencijuojamas atsižvelgiant į kiekvieno vaiko fizinį pajėgumą.
Kiekvienoje grupėje per savaitę vyksta 2–3 treniruotės. Pradedantiesiems tai optimalus krūvis. Galima treniruotes lankyti ir vieną kartą per savaitę, tačiau taip bus sunkiau įsisavinti ir prisiminti, ko mokėtės prieš tai buvusioje treniruotėje. Jei laikui bėgant pajusite, kad Jums nebeužtenka 2–3 treniruočių per savaitę, tuomet suteiksime galimybę lankyti papildomas treniruotes, papildomu laiku arba kitose „Sūkurio“ grupėse.
Pradėti treniruotis galima su paprastu sportiniu kostiumu (patogiausia – sportinės kelnės ir sportiniai marškinėliai). Kadangi baziniai Aikido pratimai susideda iš veiksmų, atliekamų ant kelių, bei paruošiamųjų pratimų, kuriuos patogiausia atlikti mūvint ilgas sportines kelnes, patariame nesirinkti sportinių šortų. Taip pat Jums bus reikalingos paprastos šlepetės, kurias avėsite persirengimo kambaryje ir ateisite iki salėje esančio tatamio. Treniruositės basomis kojomis. Speciali Aikido treniruočių apranga yra – keikogi. Mes ją dar vadiname kimono. Rasti kimono, skirtą Aikido treniruotėms, yra pakankamai sunku, nes parduotuvėse dažniausiai parduodama dziudo arba karate treniruotėms skirta apranga. Dėl to „Sūkurys“ jau ne vienerius metus bendradarbiauja su siuvykla, pagal specialius užsakymus siuvančia Aikido treniruotėms pritaikytą kimono. Jums pageidaujant, padėsime užsisakyti Aikido aprangą pagal Jūsų kūno matmenis. Kadangi paprastai po skalbimo kimono labai susitraukia, patarsime, kokį dydį reikia išsirinkti. Jeigu jau turite kimono, tuomet galite pradėti treniruotis su juo. Tačiau svarbu žinoti, kad naujokai treniruotis pradeda tik su baltu diržu.
Aikido technika yra kilusi iš fechtavimosi japoniškais kardais bei ietimis, todėl pratimai su kardais yra neatsiejama treniruočių dalis, skirta pagerinanti Aikido judesių lavinimą ir įsisavinimą. Būtent todėl „Sūkuryje“ rengiame technikai su ginklais skirtus užsiėmimus. Aikido kovos mene yra naudojami trijų rūšių ginklai: boken – medinis kardas, dzio – medinė lazda, tanto – medinis peilis. Bendradarbiauja su kompanija, Lietuvoje pristatančia rytų kovos menų ginklus, tad besitreniruojantiesiems „Sūkuryje“ nereikia eikvoti laiko ir energijos patiems ieškantis ginklų treniruotėms.
Pirmiausia Jūs ateisite treniruotis į bendrąją grupę, kurioje treniruojasi ir naujokai, ir pažengusieji aikidokai. Pirmose treniruotėse treneris ar instruktorius Jums parodys individualius pratimus – įvairius žingsnius, kūliavirsčius, kritimus bei bazinių judesių elementus. Po to, treniruotės metu, treneris ar instruktorius visus besitreniruojančius suskirstys į poras. Kiekvienas porininkas prisitaikys prie naujoko ir stengsis Jums padėti suprasti pratimus. Taip įsiliesite į bendrosios grupės kolektyvą ir pradėsite treniruotis pagal visiems sudarytą bendrą programą.
„Sūkuryje“ treniruotis Aikido gali visi. Fizinis pasiruošimas ir amžius čia nėra svarbiausia. Visa Aikido technika yra itin įvairiapusiška, todėl, nors ir lėtai, treniruotis, mokytis bei tobulinti įvairius technikos elementus yra ypač įdomu. Žmonės neturintys stiprių fizinių gebėjimų palengva ir su dideliu malonumu Aikido treniruotis gali ilgus metus. O tie, kas pasiruošę treniruotis intensyviai, gali dirbti spartesniu tempu. Svarbiausia treniruočių užduotis – suteikti ne aukštus sportinius rezultatus, bet išugdyti sugebėjimus harmoningai dirbti ir treniruotis su bet kuriuo partneriu. Apie visas esamas ir buvusias traumas bei susirgimus trenerį arba instruktorių būtina informuoti iš anksto. Jeigu turėtumėte kokių nors sveikatos apribojimų, treneris arba instruktorius Jums paskirs tinkamiausią treniruočių tempą ir pritaikys saugius judesius. Tačiau jei turite rimtesnių abejonių dėl savo sveikatos būklės, tuomet apie galimybę treniruotis Aikido būtinai pasitarkite su savo gydytoju.

GAUKITE NEMOKAMĄ TRENIRUOTĘ