Nuo senų senovės jau žinome, kad vanduo turi savo magiškų gydomųjų galių. Netgi mokslininkai yra atlikę mokslinius tyrimus, kaip vanduo reaguoja į garsą ir į muziką. Kuo muzika lengvesnė ir melodingesnė, tuo vandens kristalizacija gražesnė ir harmoningesnė. Tai reiškia, kad vanduo, kaip gyvas organizmas, reaguoja į išorinius dirgiklius. Iš to galime suprasti, kaip mūsų, žmogaus kūno organizmas, reaguoja į triukšmą ir į destrukcinius garsus. Tai reiškia, kad pabuvoję sunkiojo roko koncerte negalėsime pasigirti savo organizmo harmonija ir proto ramybe. Tačiau pabuvoję simfoninės muzikos koncerte, mūsų organizmo ir proto būsena bus labiau subalansuota ir harmonijos būsenoje.
Todėl mes savo stovyklose daug laiko praleidžiame prie ežero. Daug maudomės nuostabiame Pailgio ežero vandenyje ir vykdome daug veiklų prie ežero. Ežeras mus užburia ir nuteikia ramybei ir harmonijai su mus supančia gamta.
Kas rytą, vasaros stovykloje, einame prie ežero ir medituojame. Taip mes pasitinkame dienos pradžią. Ankstus rytas būna tiesiog pasakiškas. Ežero vanduo ramina tekant saulei ir atrodo lyg dangus su žeme susilieja. Paukščiai čiulba savo rytines giesmes o rūkas tolumoje plaukia savo keliais. Taip bunda gamta su savo gyventojais. Šis reginys kiekvieną pakeri savo magija ir pasakišku grožiu bei užburiančia ramybe. Nors kartą pabuvus anksti ryte ant ežero kranto, tai žinok, kad čia sugrįši jau kas rytą.
Dienos metu maudomės ežere, žaidžiame, sportuojame ir deginamės. Ant ežero kranto prisigalvojame įvairiausių žaidimų, kurie būna judrūs, smagūs ir įtraukiantys visus stovyklautojus. Dar žaidžiame vandens mūšį ir visi būname džiaugsmingi, smagūs ir laimingi, kad galime vienas kitą pavaikyti su vandens purkštyne.