Tarptautinis Aikido Aikikai seminaras Lietuvoje, vadovaujamas SHOJI SEKI Sensėjaus, Aikikai Hombu Dojo Shihano

2007 m. liepos 26–30 dienomis Vilniuje įvyko tarptautinis Aikido Aikikai seminaras, vadovaujamas Aikido pasaulinio centro – Aikikai Hombu Dojo – instruktoriaus Shihano Shoji Seki (7 Dan Aikikai, Tokijas, Japonija). Seminarą organizavo Aikido Aikikai asociacija SŪKURYS ir Koinobori Aikido Dojo (Rusija), padedami Lietuvos Aikido Aikikai federacijos ir renginio mecenato Rytų kovos menų ir kultūros centro „Satori“.

Seminaras vyko didžiausioje imtynių salėje Vilniuje – sporto komplekse „Sportima“ (Ąžuolyno g. 5, Imtynių salė), bendras salės plotas – 400 m2. Seminarą sudarė 7 treniruotės, jos vyko 5 dienas. Seminaro dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos Aikido organizacijų bei iš Rusijos Koinobori Dojo – Maskvos ir Nižnij Novgorodo. Iš viso seminare dalyvavo apie 100 žmonių, įskaitant 12 vaikų ir paauglių.

Šis seminaras – labai svarbus įvykis Lietuvos „aikidokoms“. Pirmą kartą Lietuvoje jie galėjo dalyvauti visame 5 dienų seminare, vadovaujamame Aikikai Hombu Dojo Shihano. Tai buvo puiki galimybė daugeliui Lietuvos „aikidokų“ susitikti ir kartu praktikuoti Aikido ant vieno tatamio.

Seminaro nuotaika buvo draugiška. Dalyviai gerai atsiliepė tiek apie visą seminarą, tiek apie tai, kaip Shoji Seki Shihan moko. Mes džiaugėmės galėdami priimti Rusijos Koinobori Dojo instruktorius ir narius, Koinobori Dojo vyriausiąją instruktorę Mariną Karpovą (5 Dan Aikikai) ir vyresnįjį instruktorių Vadimą Gračiovą (4 Dan Aikikai). Lietuvos „aikidokos“ įgijo puikios patirties praktikuodami kartu su svečiais iš Rusijos.

Dėkojame Hombu Dojo už pagalbą vystant Aikido Aikikai Lietuvoje ir nuoširdžiai tikimės ateityje vėl sulaukti Shoji Seki Sensėjaus Lietuvoje.

Dalyvių atsiliepimai

Labai džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti vienoje seminaro treniruotėje. Tai buvo antras kartas, kai mačiau Seki Sensėjų, vedantį seminarą. Nors mano Aikido įgūdžiai kuklūs, ši praktika buvo labai įdomi. Buvau sužavėtas ypatingo Sensėjaus gebėjimo parodyti ir paaiškinti Aikido techniką tiksliai ir aiškiai netgi pradedantiesiems. Taip pat džiaugiausi seminare matydamas tiek daug žmonių iš skirtingų Aikido Aikikai organizacijų.

Aikido mokiniams labai svarbu matyti tokio aukšto lygio Hombu Dojo instruktorių Lietuvoje. Tai buvo pirmas tokio lygio seminaras, vadovaujamas Sensėjaus iš Hombu Dojo; ir dabar jaučiame pareigą praktikuoti Aikido ir tobulinti įgūdžius, kad galėtume vėl pamatyti Sensėjų Vilniuje.

Alfredas Babkovskis,
Viceprezidentas
Asociacija SŪKURYS

 

Prieš pradedant rašyti savo atsiliepimus ir pastebėjimus apie įvykusį seminarą, pirmoje eilėje norėčiau padėkoti savo treneriui Pranui Golovač už Jo įdėtas neapsakomai didžiules pastangas, kad į Lietuvą atvyktų tokio aukšto lygio Aikido meistras iš pasaulinio Aikido Aikikai centro Hombu Dojo.

Apie praėjusio seminaro lygį galima drąsiai sakyti, kad jis praėjo aukštame lygyje. Vien tai, kad seminaro dalyviams buvo suteiktos labai geros sąlygos treniruotis, jau nekalbant apie demonstruojamą sensėjaus S. Seki (7 Dan) techniką ir atvykusius svečius iš Maskvos. Iš kurių yra ko pasimokyti.

Seminaro atmosfera buvo ypatingai šilta ir draugiška. Visi su visais sveikinosi ir vieni kitiems šypsojosi.

Sensėjaus S. Seki vadovaujamame seminare dalyvavau antrą kartą. Kaip ir pirmame taip, ir šiame Jo vadovaujamame seminare sensėjus techniką demonstravo labai lengvai ir tuo pačiu tvirtai. Žiūrint į Jo atliekamą techniką nenustoju stebėtis, kaip Sensėjus lengvai ir paprastai juda tatamiu, lyg laivas slystų vandens paviršiumi, o chakamos keliamas garsas man primena lyg laivo burės, kurios šiurena vėjo pučiamos. Tai lyg laivas, kuris tiksliai žino kur plaukia ir jaučia, kada jam reikia staigiai pasukti ar sustoti, jeigu priekyje atsiranda kliūtis t. y., jeigu uke juda nepakankamai tiksliai ir gerai.

Labai vertinu tas akimirkas, kada sensėjus prieidavo prie manęs ir atlikdavo kokį tai pratimą. Tokiomis akimirkomis pajausdavau Sensėjaus tvirtumą ir tuo pačiu lengvumą. Pirmas kontaktas būdavo toks lyg atsitrenkčiau į nepaprastai tvirtą ir didelį kalną, kurio niekaip negalėčiau pajudinti iš vietos. Tačiau Jam tik pajudėjus viso tvirtumo ir kietumo kaip nebūta. Jis tampa nepaprastai lengvas lyg laikyčiausi įsikibęs į lyno galą ir lakstyčiau paskui ten, kur veda. Tokios akimirkos leidžia pajausti ir suprasti, kad Aikido tikrai yra ne vien tik fiziniai pratimai, bet dar ir kažkas tokio daug daugiau!

Seminaro metu eilinį kartą supratau, kad dar daug-daug reikia treniruotis ir tobulinti savo techniką paprastoje bazinėje fazėje tiek uke būdamas, tiek nage. Šio seminaro metu labai aiškiai supratau, kad norint būti geru uke dar reikia labai labai daug padirbėti.

Stovėdamas poroje su svečiais iš Maskvos įgavau nemažai patirties, kurią labai vertinu. Tokiomis akimirkomis stengdavausi kuo atidžiau stebėti ir įsidėmėti įvairias detales, kurios man labai rūpėjo. Esu labai dėkingas svečiams už Jų pastabas ir pamokymus.

Seminarui pasibaigus lieka tik neužmiršti visas pastabas ir sensėjaus S. Seki pamokymus ką ir kaip daryti. Treniruotėse lieka stengtis atlikinėti kuo tiksliau atliekamą techniką, kad per sekantį seminarą būtų galima parodyti ką pavyko išmokti ir ką patobulinti.

Vytautas Ribikauskas, 2 Kiu
Asociacijos SŪKURYS narys

 

Seminaras su Shoji Seki man buvo svarbus įvykis. Sensėjaus asmenybė padarė didelį įspūdį. Tai ramybės, susikaupimo, lengvumo ir tobulos technikos pavyzdys. Žiūrint į jį buvo aišku, kad šis žmogus gyvenime daro tai, ką turi daryti ir atlieka tai tobulai. Po seminaro suvokiau, kad aikido užsiėmimuose bus ką veikti iki gilios senatvės…:)

Svajūnė Latkauskienė
Asociacijos SŪKURYS narė

FacebookmailFacebookmail