Vasaros stovyklos

Kiekvienais metais SŪKURYS kartu su Lietuvos Aikido Aikikai Federacija organizuoja Aikido vasaros stovyklas vaikams ir suaugusiems nuostabiose gamtos kampeliuose..

Stovykloje tiek vaikai, tiek suaugusieji gilina Aikido žinias, lavina savo kūną bei ugdo charakterį, ilsisi ir mėgaujasi kūrybinga aplinka.

Ką gi stovykloje veikiame:

Prabudus

Ankstyvas vasaros rytas. Žolė padengta rytine krištoline rasa. Pušys savo lieknais ilgais kamienais linguoja į visas puses. O jų žalios kepurės ošia lyg dainuotų sutartinę pritariant ežerui. Galiausiai, atsitokėjęs, pradedi užuosti tokį pušų miško kvapą, persismelkusį rytine gaiva. O akys godžiai skverbiasi į žalumą, kuri čia visur. Motulė Gamta visus mus pasitinka kas rytą savo stebuklinga skraiste.

Štai tokie rytai pasitinka visus stovyklautojus.

O rytinis stovyklos gyvenimas prasideda nuo linksmos rytinės pramankštos ir trumpo pasibėgiojimo ežero pakrante, miško kalvomis ar tiesiog nuostabiai kvepiančiu pušynu. Taip, apsnūdęs organizmas vis prašosi grįžti į šiltą guolį, o kiekvienas žingsnis toks apsunkęs, jog atrodo kito žengti nebepavyks:) Bet… Visiems visuomet pavyksta, o pasibaigus rytinei treniruotei kiekvienas garsiai ar nebyliai pasididžiuoja bent truputį išaugusia valia.

Po rytinės treniruotės

Pasibaigus rytinei treniruotei einame praustis ir tvarkytis kambarių. Budintys tvarko stovyklos patalpas bei aplinką. Taip mes bendromis jėgomis mokomės gyventi tvarkingai ir švariai. Rūpinamasis stovykla mus suvienija į vieną komandą ir skatina būti atsakingais ne tik už save, bet ir už kitus. Taip mes ugdomės atsakomybę.

Po tvarkymosi ateina metas, kai renkamės pusryčių. Po gardžių pusryčių, pailsėję,  einame prie ežero (jeigu leidžia oro sąlygos) maudytis, degintis ir linksmai žaisti įvairių žaidimų. Jeigu oro sąlygos neleidžia mėgautis saulute ir vandens linksmybėmis, tuomet visi renkamės vasaros palapinėje ir linksminamės bei įgauname naujų žinių iš menų pamokėlių ir judriųjų žaidimų..

Prisimaudę ir prisižaidę saulėtame ežere, einame į stovyklą ir ruošiamės dienos treniruotei. Dieną, jeigu labai karšta, einame treniruotis į miško paunksmę tarp aukštų pušaičių, kurios savo didelėmis žaliomis kepurėmis mus saugo nuo saulės spindulių. Jeigu oras nėra toks karštas, einame prie ežero arba liekame stovykloje ir treniruojamės ant tatamio arba ant žolės.

Prisitreniravus ateina metas pietums ir poilsiui. Pietaujame bendrame valgomajame arba, jeigu leidžia oras, einame į lauką valgyti gryname ore. O valgant gryname ore ir apetitas gerėja, čia žiūrėk ir ne vieną porciją norisi pakartoti. Būna dienų, kuomet patys savo rankomis gaminamės pietus. Tuomet stovyklautojai visi kartu dirba, stengiasi: kas neša malkas, kas pjausto daržoves ir vaisius, kas ruošia laužavietę. Būna smagu ir linksma.

O vakare...

Laikas stovykloje taip greitai bėga, kad nepastebi kaip ir vakaras ateina. O su vakaru ir vakarinė treniruotė. Vakarais imame Aikido ginklus ir laviname jau išmoktus judesius ir pratimus arba mokomės naujų derinių. Vakarinėse treniruotėse dar atrandame laiko pasimokyti akrobatikos elementų, dar laukia meditacijos ir kvėpavimo technikų užsiėmimai. Dažnai nutinka, kad besitreniruojant nė nepastebime, kaip ateina laikas vakarieniauti. O su vakariene į stovyklą atkeliauja poilsio ir laisvo laiko metas.

Laisvalaikį stovyklautojai leidžia įvairiai. Kas skaito savo mėgstamą knygą, kas žaidžia šachmatais, kas tiesiog bėgioja po stovyklą ir gaudo vienas kitą, o kažkas, kas dar kupini jėgų, žaidžia tinklinį ar krepšinį pasiskirstę į komandas. Vyresnieji, būna, aptarinėja įdomias gyvenimiškas ir jiems aktualias temas. Laisvo laiko metu stovyklautojai gali atsipalaiduoti pirtyje, atsigaivinti nuostabiame ežero vandenyje, pailsėti prie laužo ir grožėtis vakariniais  fejerverkais. Būna vakarų, kai suaugusių diskusijos užsitęsia iki vėlumos ir susivokiama, kad jau metas eiti miegoti, nes artėja rytinė treniruotė ir reikia duoti kūnui bei protui pailsėti.

Apibendrinus

Ilgametę darbo patirtį turintys stovyklos treneriai pasirūpins aktyviu stovyklautojų laisvalaikiu, organizuodami ne tik linksmas ir kūrybingas užduotis, bet ir fizines savybes lavinančius pratimus. Aikido pratimai lavins reakcijos greitumą, ištvermę bei kitas fizines savybes –  greitumą, koordinaciją, lankstumą, ištvermę. Stovyklautojai mokysis taisyklingos laikysenos, aktyvins ir plėtos organizmo sistemų veiklą, formuos žmogaus judesių grožio supratimą.

Taip pat ugdys charakterį ir dorovines savybes: valią, ryžtą bei drąsą, dėmesio sutelkimą, atmintį bei vaizduotę, mokėjimą valdyti emocijas, draugiškumą, sąžiningumą, pagarbą partneriui, pasitikėjimą savo jėgomis.

Po stovyklos

Po stovyklos grįšite namo:

 • įgiję sveikos gyvensenos, sveikatos stiprinimo žinių
 • atgavę vidinę ramybę
 • atsisakę ydingų įpročių (persivalgymas, persimiegojimas, besaikis saldumynų vartojimas, nesveiko maisto vartojimas, nesportavimas ir pan.)
 • atsikratę įtampos nuo darbų ir mokslų bei pailsėję įgiję naują požiūrį į sveiką gyvenimą.
Stovyklautojų įspūdžiai ir atsiliepimai

 „Iš patirties galiu teigti, kad aikido stovykla – tai atgaiva kūnui ir sielai. Per dvi dienas pavyko ir pasportuoti, ir pailsėti, ir nesvarumo būsenoje pabūti (su tinklo ir visų stovyklautojų pagalba kiekvienam teko bent po keletą kartų pakilti į orą), taip pat patirti ką reiškia būti užkastai smėlyje, stovėti ant stiklų bei vinukų.“

Eglė Gimžūnaitė, 26 metai.

– – – – –

„Keliaudami namo, kalbėjome, kad buvo tobulas savaitgalis – aktyvus, veiklos ir geros kokybės poilsio kupinas. Kad gera patirti dar nepatirtus dalykus ir pasidžiaugti, kad vis daugiau gali ar kad vis geriau pavyksta.“

Kristina Urbaitytė

– – – – –

 „Skritumas nuo normalios eilinių žmonių dienotvarkės tas, kad čia neskamba telefonai, esi atsijungęs nuo facebook’o, internetinės bankininkystės ir apskritai civilizacijos, nes dabar, pavyzdžiui, einam prie jūros arba tuoj bėgsim (jei treneriui Vytautui gera nuotaika – vingiais, kalvelėm ir ilgai) į mišką treniruotis tarp kankorėžių. Va, ką tikrai gerai patreniruoji, tai stovėseną – o kaip kitaip, kai per maždaug dvidešimt treniruočių nėkart neatsiduri ant lygaus paviršiaus – tai klampus smėlis, tai kalnelis, tai koks kelmas, pasirodo, buvo netoliese…“

Aušra Kaminskaitė, 23 metai

– – – – – 

„Stovykla man labai patiko. Nors niekada nelankiau Aikido, bet sugebėjau per stovyklą išmokti kai kuriuos pratimus, nugalėjau kai kurias baimes, pagaliau sugebėjau atsistoti ant vinių ir stiklų ir dėl to labai savimi didžiuojuosi. Skaniai maitino ir maisto buvo PAKANKAMAI.“

Sandra Staigytė, 16 metų

 

 

SŪKURIO stovykla yra įsikūrusi jaukioje Pailgės girioje, apsupta nuostabiomis pušimis. Poilsiavietė yra uždara ir tvarkinga, o kieme yra sporto aikštelė, laužavietė ir pirtis. Stovyklos dalyviai apgyvendinami mediniuose nameliuose, kambariuose po 4-5 asmenis. Dušai ir tualetai yra kiekviename namelyje. Stovykloje numatomas sveikas maitinimas 4 kartus per dieną, maistą kasdien šviežiai gamina vietoje arba ruošiame patys  ant laužo.

Daugiau apie poilsiavietę

Ką būtina pasiimti į stovyklą
 • Rankšluostis, maudymosi glaudės (maudymosi kostiumėlis), kepuraitė nuo saulės, šlepetės;
 • Kremas nuo saulės;
 • Neperšlampama striukė, 2 sportiniai kostiumai (treniruotėms), keletas sportinių marškinėlių;
 • Dvi poros sportinių batų, vilnonės puskojinės;
 • Dantų šepetėlis, dantų pasta, muilas, rankšluostis veidui, rankšluostis kojoms ir kiti tualetiniai reikmenys;
 • Aikido apranga – keikogi (kas turi);
 • Bokenas – medinis kardas (kas turi);
 • Piešimo albumas, spalvoti pieštukai, 2 teptukai (mažas ir didelis), akvarelė, juodas tušas (vaikams);
 • Pagal pageidavimą – miegmaišis, turistinis kilimėlis, asmeninis puodelis ir šaukštas;
 • Sumuštiniai į kelionę, smulkūs pinigai užkandžiams kelionėje iš stovyklos.

Į stovyklos kainą įskaičiuota:
– kelionė traukiniu Vilnius – Pailgė – Vilnius;
– kiekvieną stovyklos dieną – pusryčiai, pietūs ir vakarienė, nakvynė, 3 treniruotės, treneriai, laisvalaikio renginiai, paskaitos, menų pamokos.