VIII-asis tarptautinis pavasario atestacinis M. Karpovos (5 Dan, Sidoin, Rusijos Aikikai) seminaras Vilniuje

2007 m. vasario 24-25 d., Vilniuje, asociacijoje SŪKURYS įvyko VIII-asis Ttarptautinis pavasario atestacinis seminaras, kuriam vadovavo mūsų asociacijojos kuratorė M. Karpova (5 Dan Aikikai, Sidoin, Rusijos Aikikai). Seminare tradiciškai dalyvavo Koinobori klubo Lietuvos filialai – asociacijojos SŪKURYS (Vilnius) ir “Pažinkim save” (Lentvaris). Seminaro pabaigoje įvyko egzaminas – sveikiname sėkmingai jį išlaikiusius!

Seminarо įspūdžiai

„Marinos Karpovos seminaras prasidėjo ryte. Seminare buvo daug įdomių pratimų. Jeigu Marina Karpova matydavo, kad mes nelabai to pratimo suprantame, ji darydavo atskirai kai kuriuos to pratimo judesius, kurie mums neišeidavo.

Viskas buvo aiškinama rusiškai, todėl nelabai daug supratau. Gerai, kad mūsų trenerė kai ką paaiškindavo, arba šalia sėdintis suaugusysis, matydamas, jog mes nesuprantam, tyliai mums paaiškindavo. Pratimai nebuvo sunkus – visai įkandami. Kai kurių pratimų kartais nelabai suprasdavome, nes jie buvo skirti suaugusiųjų besitreniruojančių egzaminui, kuris vyko vakare po visų penkių treniruočių.

Vaikai nepasiliko žiūrėti egzamino, nes manė jog nelabai išsėdės per visą egzaminą, kuris turėjo trukti pagal tvarkaraštį vieną valandą ir trisdešimt minučių. Gal pabėgom be reikalo. Bet treniruotė irgi užėmė panašiai laiko, o mes per ją nebūdavom labai tylūs, nors ir nelabai garsūs.

Kartais pati Marina Karpova pasiimdavo ką nors ir rodydavo kaip teisingai atlikti tą pratimą. Mes aplink susėdę žiūrėjome tai, ką pražiopsojome tada, kai turėdavom žiūrėti.

Sekmadienio treniruotės nebebuvo tokios įdomios, kaip šeštadienio, nes suaugusieji ruošėsi vakare vyksiančiam egzaminui. Man seminare patiko.“

Aivaras Pečiulis
8 Kiu, 10 metų

„Marinos Karpovos vadovaujamų treniruočių buvo daugiau, nei meistro iš Japonijos. Pratimai buvo dar kietesni. Vieną iš jų trenerė iš Rusijos pavadino „baletu“. Dariau pratimus tik su vienu suaugusiųjų. Kiti su kuriais darėme pratimus buvo vaikai. Žodžiu, viskas buvo labai šaunu. Užmiršau priminti, kad su draugu Aivaru buvo labai įdomu. Kaip ir sakiau, buvo labai šaunu!“

Benas Riauba
8 Kiu, 9 metai

„Marinos Karpovos seminare man labai patiko. Man patiko kaip trenerė Marina darė pratimus – su stoviesenomis, taisyklingai (na juk žinoma jos 5 Danas!). man labiausiai patiko daryti pratimą „ryote dori kokiu ho“. Pirmąsias treniruotes visada dariau pratimus su vaikais. O dvi paskutines dažniausiai su suaugusiais.

Aš daug kalbėjau. Man labiausiai patiko daryti su suaugusiais, nes jeigu tu neteisingai darai, jie visada parodydavo, kaip teisingai daryti. Trenerė Marina vaikščiodavo tarp porų.“ „Marinos Karpovos seminare man labai patiko!”

Julius Petniūnas
10 Kiu, 10 metų

Marinos Karpovos seminaruose dalyvauju jau ne pirmą kartą. Šiemet kaip visada stebino ir žavėjo meistrės gebėjimas viską sistematizuoti ir „sudėlioti į lentynėles“. Technikos niuansai pateikiami taip aiškiai, paprastai ir suprantamai, kad po kiekvieno seminaro pajunti tarsi prašviesėjimą – iš tikro jautiesi palipęs laipteliu aukštyn.

Aidas A.
3 Kiu

Tai buvo penktasis Marinos Karpovos ir trečiasis sensėjaus iš Japonijos seminaras. Visi šie seminarai buvo labai naudingi man ir manau visiems dalyvavusiems. Pestebėjau, kad visi seminarai yra panašūs, bet tuo pačiu labai skirtingi. Didėjant patirčiai kiekviena treniruotė, kiekvienas seminaras duoda vis daugiau patirties, žinojimo bei išgyvenimų. Lyginant pirmuosius seminarus ir paskutiniuosius jaučiamas didelis skirtumas. Kiekvienas seminaras panašus tuo, kad juose dėstomos tos pasčios tiesos, akcentuojami tie patys baziniai pratimia, bet su lyg kiekvienu semiraru žvelgi vis giliau ir pastebi vis daugiau mažu detalių, kurios yra būtinos geram technikos atlikimui. Teisingas šių mažų detalių sujungimas ir atlikimas suteikia neapsakomą jausmą. Kai tavo partnerio ir tavo judesiai atliekami tiksliai, kada susilieja tavo ir ukes judesiai pajunti tai kas yra AIKIDO. AI – didžiosios dvasios meile (meilė priešininkui), KI – givybinė energija, ir DO – tai kelias kuriuo aš noriu eiti. Aikido suderina du aspektus: dvasinį ir fizinį ir tai yra išskirtinis aikido bruožas, kuris skiria jįi nuo kitų kovos menų.

Tik su aukšto lygio meistrų pagalba kaip Marina Karpova ar Takanori Kuribayashi, aš galiu eiti keliu kurį pasirinkau. Tai žmonės, kurie dalinasi savo patirtimi ir išmintimi ir aš esu jiem už tai labai dėkingas. Manau reikia džiaugtis, kad tokio aukšto lygio meistrai padeda mums tobulėti ir siekti savo tikslo. Šie žmonės yra ne tik aukšto lygio meistrai, bet ir puikios asmenybės, nes jug aikido negali užsiiminėti blogas žmogus.

Ačiū meistrams ir klubui, už sutektą galimybę treniruotis ir tobulėti.

Andrius Dvaranauskas
2 Kiu

 

Kaip ir kiekvienais ankstesniais metais, taip ir šiais metais, įvykęs seminaras man sukėlė didžiulę nuostabą ir pasigerėjimą demonstruojama Aikido technika.

Žiūrėdamas, kaip Marina Karpova demonstruoja Aikido technika, tiesiog negalėjau atsistebėti, kaip viskas yra daroma paprastai ir lengvai. Jos judesiuose įžvelgiu toki lengvumą, vientisumą. Viskas yra atliekama be jokios jėgos, be papildomų nereikalingų judesių. Tai lyg, kaip „Lego“ žaidime, kur kiekviena detalė turi savo konkrečią vietą. Visas pratimas nuo pradžios iki pabaigos turi pradžią ir pabaigą. Man tai siejasi su vėjo gūsio pakilimu ir nusileidimu. Kada uke atakuoja, vėjo gūsis pakyla, kada nage užbaigia pratimą, tada vėjo gūsis nusileidžia. Tai lyg drugelių šokis ore, kada tarp drugelių, nuo pradžios iki pabaigos, išlieka tam tikras kontaktas per atstumą.

Stebėdamas, instruktorės Marinos Karpovos, demonstruojamus pratimus, negalėjau atsistebėti, kaip viskas yra daroma tiesiog paprastai ir natūraliai. Suvokiu, kad tai yra daugelio metų treniruočių vaisiai. Tokie vaizdai mane užkrečia didžiuliu ryžtu kuo daugiau treniruotis ir kuo greičiau pasiekti tokių rezultatų. Suprantu, kad tam prireiks dar daug, daug metų. Tačiau žinau, kad esu tikrai gero trenerio ir geros instruktorės rankose ir Jų pagalba visa tai kažkada pasieksiu.

Per šį seminarą, koki septyniasdešimt procentų, teko padirbėti uke. Tai būtent tai, ko ir norėjau per seminarą. Tiek laiko būdamas uke aukštesnio lygio aikidokams, sužinojau ir išmokau, kai kurių detalių.

Po tokių seminarų norisi iškarto treniruotis ir treniruotis, kad visi parodyti judesiai nepasimirštų ir, kad per sekantį, instruktorės Marinos Karpovos seminarą, galėčiau pademonstruoti jau geresnio lygio savo Aikido techniką. O dabar tik belieka treniruotis ir laukti sekančio seminaro.

Sveikinu visus aikidokus su išlaikytu egzaminu. Visiems linkiu ištvermės ir kantrybės treniruotėse tobulinant ir šlifuojant savo Aikido techniką.

Vytautas Ribikauskas
2 Kiu

FacebookmailFacebookmail