XI-asis tarptautinis Sihano Siodzi Seki (7 dan Aikikai Chombu Dodzio, Japonija) seminaras aikido klube „Koinobori“ Maskvoje (Rusija)

2006 m. lapkričio 3-7 d. Maskvoje (Rusija) klube „Koinobori“ įvyko tradicinis Tarptautinis Aikido seminaras, kuriam vadovavo Sihanas Siodzi Seki (7 Dan AIKIKAI Chombu Dodzio , Japonija). Seminaras buvo skirtas klubo „Koinobori“ 15-tam gimtadieniui paminėti.

Seminare dalyvavo virš 200 žmonių, tame tarpe įvairių klubų atstovai iš Maskvos, N.Novgorodo, Friazino, Puščino, Domodedavo, Riazanijos, Sankt-Peterburgo, Kalugijos, Abakano, Lietuvos, Prancūzijos, JAV ir kt.

Iš Lietuvos šiame seminare dalyvavo klubo „Sūkurys“ prezidentas ir vyr. treneris P. Golovač, klubo instruktoriai: M. Puodžiūnas, Irina Kušelevič, E. Stankevičius ir nariai: R. Uždavinytė, A. Ivanovas, V. Ribikauskas ir R. Stonkus.

Dalyvių atsiliepimai

Man sunku aprašyti kokius nors ypatingus įspūdžius būtent iš 2006 metų seminaro. Man atrodo, kad visada buvo ir bus nauji techniniai aspektai, kurie žavi ir kuriuos galima studijuoti iki begalybės.

Tačiau mano pats didžiausias susižavėjimas dirbant su Seki senseju nesusijęs su aikido techniką. Jį galima apibūdinti vienų žodžiu: NUOŠIRDUMAS.

Seki sensėjus visada nuoširdžiai dalinasi savo patirtimi ir VISIEMS, kas ateina į treniruotę, iš visos širdies atiduodamas visą savo sielą stengiasi perduoti savo žinias ir patirį. Ir man atrodo, kad būtent šis sensėjaus nuoširdumas nepalieka abejingo nei vieno seminaro dalyvio ir sužadina norą suprasti ir įsisavinti tą aikido, kurį Seki sensėjus dėsto.

Marina Karpova
Aikido klubo „Koinobori“ prezidentė
2006 11 09

 

Prieš šį, XI-tą sichano AIKIKAI Chombu Dodzio S. Seki seminarą, man teko dalyvauti keliuose, kur kas mažesniuose seminaruose Lietuvoje. Tuose seminaruose susirinkdavo nemažai aikidokų iš Lietuvos. Tačiau tai, ką pamačiau Maskvoje, suorganizuotame klubo Koinobori seminare, kuriame patyriau labai daug teigiamų emocijų ir neišdildomų įspūdžių, man atstojo visą nuovargį patirtą per seminarą.

Iš pasakojimų ir pokalbių su savo kolegomis aikidokais, kurie jau nebe pirmus metus dalyvauja sichano AIKIKAI Chombu Dodzio S. Seki seminaruose, susidariau sensėjaus S. Seki portretą. Aš Jį įsivaizdavau, kaip nuoširdų, šiltą ir paprastą žmogų. Kada aš Jį pamačiau iš arti prieš pirmąją seminaro treniruotę, mano spėlionės pasitvirtino su kaupu. Jo akių žvilgsnis nepaprastai šiltas ir raminantis. Su chakama sensėjus S. Seki atrodo toks nepaprastai tvirtas, bet tuo pačiu ir lengvas žmogus. Sensėjus S. Seki tikrai labai nuostabus žmogus.

Per pirmąją treniruotę man nusišypsojo laimė ir turėjau galimybę pasilaikyti už Sensėjaus rankos. Tai nepaprastas jausmas, kaip man jaunam aikidokai. Meluočiau, jeigu pasakyčiau, kad tuo metu nesijaudinau. Tą minutę galvoje sukosi tik viena mintis, kuo geriau pasirodyti, kaip uke ir kuo labiau atsipalaiduoti. Tokiomis minutėmis, gal čia labiau tiktų žodis akimirkomis, stengiausi prisiminti apie visas trenerio, Prano Golovač, pastabas dėl stovėsenos ir kontakto su partneriu.

Sensėjus S. Seki demonstruoja tokio aukšto lygio techniką, kad nepajauti, kaip jau atsiduri ant žemės. Man labai patiko Jo akcentavimas tai, kad visa atliekama technika turi būti daroma lengvai, neįsitempus be jokių nereikalingų papildomų judesių. Taip pat labai įdomu buvo sekti Jo atliekamą techniką, kaip Jis kiekvieno pratimo metu jėgą sutelkia į pirštų galiukus. Man bandant pakartoti tokius judesius ir, jeigu pavykdavo sutelkti jėgą pirštų galiukuose, apimdavo labai malonus ir geras jausmas. Tokiomis akimirkomis tikrai supranti, koks yra galingas Aikido, kada tai pavyksta atlikti taisyklingai ir atsipalaidavus.

Seminare sensėjus S. Seki labai aiškiai paaiškindavo kaip ir ką reikia daryti, kad technika pavyktų atlikti taisyklingai. Labai patiko Jo vedamų treniruočių stilius. Treniruotės būdavo labai įdomios.

Seminaro metu demonstruojama technika man nebuvo nežinoma. Tačiau buvo daug klausimų, kaip ją teisingai atlikti. Man labai sunki yra kotegaechi technika, nesvarbu nuo kokio užgriebimo. Seminaro dėka keletą klausimų pavyko išspręsti. Tačiau dar praeis daug metų kol tokius dalykus ištobulinsiu. Tačiau esu pasiryžęs ir ryžtingai nusiteikęs savo Aikido techniką šlifuoti ir tobulinti dar daug, daug metų. Aikido treniruotės man, kaip sielos atgaiva.

Seminaro metu labai patiko treniruotis su aikidokais iš Koinobori klubo. Labai noriu padėkoti Natašai už suteiktą progą su Ja padirbėti visą treniruotę. Po šios treniruotės pavyko išspręsti kai kuriuos judesio klausimus. Treniruojantis su tokio lygio partneriu nebejauti nei nuovargio nei kitų pašalinių veiksnių. Norisi tik dar ir dar treniruotis ir sužinoti kaip taisyklingai atlikti tą ir kitą judesį. Tai buvo neužmirštama treniruotė.

Taip pat didelis ačiū Lenai Ščiukinai už suteiktas progas padirbėti treniruočių metu. Su didele viltimi laukiu, kada Lena atvažiuos i Vilnių, į mūsų klubo organizuojamą kasmetinį seminarą. Tuomet bus galimybė vėl kartu pasitreniruoti.

Viso seminaro metu buvo jaučiama labai draugiška atmosfera. Visi vienas su kitais sveikinasi ir šypsosi. Reikalui esant buvo padedama vienas kitam. Mano manymu seminaras pavyko labai gerai ir buvo tikrai aukšto lygio.

Noriu padėkoti šio seminaro organizatoriams už galimybę sudalyvauti šiame seminare ir už ypatingai geras gyvenimo sąlygas seminaro metu. Didelis, didelis ačiū Jiems!

Taip pat didelis ačiū mano treneriui Pranui Golovač už man suteiktą galimybę vykti į šį nuostabų seminarą. Po tokių seminarų norisi kuo daugiau treniruotis ir kuo labiau būti naudingu savo klubui.

Visiems praėjusio seminaro dalyviams linkiu stiprybės ir kantrybės šlifuojant ir tobulinant Aikido techniką.

Su pagarba,
Klubo „Sūkurys“ narys
Vytautas Ribikauskas

FacebookmailFacebookmail