Aikido Aikikai asociacija „Sūkurys“ yra Lietuvos Aikido Aikikai federacijos steigėja ir narė. Federacijai suteiktas oficialus Pasaulinio Aikido Centro „Hombu Dojo“ pripažinimas, patvirtintas Aikido Doshu Moriteru Ueshibos.

Aikido dojo Sūkurys pripažinimas

„Sūkurio“ nariai pradėjo treniruotis aikido 1994 m., kai Pranas Golovač įkūrė aikido klubą, kuris vėliau (1998 m. lapkričio 9 d.) buvo įregistruotas kaip Aikido Aikikai asociacija „Sūkurys“.

 


 

„Sūkurio“ įkūrėjas
Pranas Golovač
1966–2017
5 Dan Aikido Aikikai meistras

 
Pranas Golovač buvo pirmuoju „Sūkurio“ ir LAAF prezidentu bei vyriausiuoju treneriu. Jis buvo pirmasis oficialus atstovas iš Lietuvos, nuvažiavęs mokytis į Pasaulinį Aikido Centrą Japonijoje. Pas trenerį Praną Golovač treniravosi ir žinių apie aikido bei kitus kovos menus sėmėsi nemažai dabartinių Lietuvos aikido ir kitų kovos menų klubų vadovų.

 

Asociacijos nariai bei treneriai reguliariai tobulina savo įgūdžius meistro Shigeru Sugawara (7 Dan) bei kitų meistrų seminaruose Lietuvoje, Japonijoje, Rusijoje bei kitose šalyse. Kasmet vykstama į Aikido Aikikai Hombu Dojo (Japonija) stažuotę. Stažuotės metu „Sūkurio“ treneriai ir nariai kasdien treniruojasi pas pasaulinio lygio meistrus ir žinoma pas Aikido Hombu Dojo vadovą Moriteru Ueshiba bei Dojo-cho Mitsuteru Ueshiba. Sūkuriečiai nuo 2014 metų kasmet atstovauja ir garsina Lietuvą „Visos Japonijos Aikido Festivalyje“ – pagrindiniame Japonijos ir pasaulio aikido renginyje, kuriame pasirodo garsiausi Japonijos aikido meistrai bei kviestinių šalių atstovai. Šis renginys sulaukia daugiau kaip 10 000 dalyvių iš viso pasaulio.

Aikido Aikikai asociacija „Sūkurys“ – tai mokykla, kur kiekvienas gali praktikuoti Aikido, gilintis į techninius ir dvasinius šio unikalaus kovos meno principus, ugdyti savo fizinį pajėgumą, valią ir plėsti pasaulėžiūrą. Čia jūs išmoksite ne tik apsiginti, bet ir judėjimo technikos, taisyklingo kvėpavimo, dėmesio koncentruovimo bei atsipalaidavimo, vystysite kūno koordinaciją ir laikyseną.  Čia rasite veiklą sau, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ar fizinio pasirengimo. Jūsų vaikai jau nuo šešerių metų ras bendraminčių, mokysis būti savarankiški bei sustiprės fiziškai. Jei Jūs garbaus amžiaus ir norite pasijusti pora dešimčių metų jaunesni, nenorite siekti sportinių aukštumų ir saugote savo sveikatą, aikido tikrai jums. Siekiantiems pasiekti meistriškumo lygį ir įgyti mokinio Kiu laipsnį bei meistro Dan laipsnį, Jums padės visa tai pasiekti ir įgyvendinti mūsų asociacijoje dirbantys patyrę treneriai, per daugiau nei 10 metų sukaupę didžiulę patirtį treniruojant Aikido. Mūsų treneriai ir instruktoriai turi pedagoginį išsilavinimą, yra kompetentingi ir išmanantys savo specialybę bei pripažinti ir patvirtinti Pasaulinio Aikido Centro „Hombu Dojo“, Tokijuje (Japonija).

Aikido Dojo Sūkurys

Aikido užsiėmimai vyksta specialiai aikido treniruotėms pritaikytose salėse, esančiose patogiose Vilniaus miesto vietose. Stengiamės, kad atėję pas mus treniruotis pasijustumėte tarsi peržengę kultūrų slenkstį.