437 Views

Paskutiniu metu netyla aistros tema “Aikido varžybos”. Nuo senų laikų, jau prie Įkūrėjo Morichėjaus Uešibos, buvo bandoma Aikido padaryti sportine disciplina. Todėl pateikiame šia tema paruoštą informaciją, kurią paėmėme iš pirmų šaltinių, tai mūsų kuratorių, Maskvos Aikido AIKIKAI klubo KOINOBORI interneto puslapio šia tema parašytą laišką.

Maskvos Aikido AIKIKAI klubas KOINOBORI gavo du laiškus iš Japonijos, kuriuose AIKIKAI Fondas išdėstė oficialią poziciją dėl Aikido varžybų. Laiškuose buvo pateiktas atsakymas į Marinos Karpovos, klubo KOINOBORI prezidentės, Rusijos Aikido AIKIKAI Federacijos pirmininkės klausimą.

Moriteru Uešibos, Aikido Doshu laiškas

Moriteru UEŠIBA, Aikido Doshu
Tokijo, 2003m. balandžio 15d.

p. Marina Karpova, Trenerių komisijos pirmininkė
Rusijos Aikido Aikikai Federacija

Gerb. p. Karpova,

Dėkoju už Jūsų laišką dėl “Aikido varžybų”, kurį gavome balandžio 2d.
Atsakymą Jums turėtų atsiųsti Hideo YONEMOCHI, Direktorių tarybos vadovas ir AIKIKAI Fondo tarptautinio skyriaus direktorius.
Nuoširdžiai tikiuosi, kad Jūs praktikuosite Aikido visą laiką prisimindami O-Sensėjaus mokymus.

Pagarbiai,
Moriteru Uešiba
Aikido Doshu

Hideo Yonemochi (Direktorių tarybos pirmininko, AIKIKAI Fondo tarptautinio skyriaus direktoriaus) laiškas

Hideo Yonemochi, Direktorių tarybos pirmininkas
AIKIKAI Fondo tarptautinio skyriaus direktorius
2003 m. balandžio 14 d.

p. Marina Karpova, Trenerių komisijos pirmininkė
Rusijos Aikido Aikikai Federacija

Dėl: AIKIDO VARŽYBŲ

Gerb. p. Karpova,

Dėkoju už Jūsų laišką dėl “Aikido varžybų”, kurį gavome balandžio 2d.
Dėl “Aikido varžybų” temos savo nuomonę išdėstyti paprašiau Došiu:

Aikido Įkūrėjas Morichėjus UEŠIBA sukūrė Aikido pagal savo įsitikinimus ir filosofiją, kuri nurodo: “Aikido yra dvasinės meiles visam kam šiame pasaulyje lavinimo kelias ir dvasios harmonijos puoselėjimas, leidžiantis kiekvienai gyvai būtybei šiame pasaulyje būti harmonijoje”. Tuo pačiu, pagal šį principą Įkūrėjas mokė mus, kad “nėra ir negali būti Aikido varžybų”. Todėl jokiu būdu negali būti rengiamos nei varžybos, nei lenktynės, nei turnyrai, nepriklausomai koks terminas būtų vartojamas, kur lyginamos ar vertinamos balais technikos. Neleistina varžytis ar stengtis nugalėti vienas kitą dėl laimėjimo.

Viskas, kas prieštarauja šiam Įkūrėjo mokymui yra ne Aikido.

1997m. Suomijoje, Lahati mieste buvo surengtos Tarptautinės pasaulinės žaidynės, kuriose dalyvavo dabartinis Doshu Moriteru UEŠIBA. Spaudos konferencijos metu reporteriai atkakliai klausinėjo Dosiu dėl minėtos temos. Jo atsakymas buvo aiškus ir tvirtas: “jeigu įvyksta varžybos, tai jos staiga tampa kažkuo, kas nėra Aikido”.

AIKIKAI fondo oficiali pozicija šia tema yra tokia:

AIKIKAI fondas, gerbdamas ir nuolankiai tikėdamas Įkūrėjo, Antrojo Doshu Kišiomaru UEŠIBA ir Doshu Moriteru UEŠIBA mokymu, apskritai draudžia bet kokios rūšies varžybas.

Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas Rusijos Aikido AIKIKAI Fondo narys praktikuos Aikido pagal Įkūrėjo sukurtą tradiciją, kurią tęsia dabartinis Doshu. Prašau Jūsų visada rūpestingai sekti Įkūrėjo mokymo principais.

Nuoširdžiai Jūsų,
Hideo Yonemochi, Direktorių tarybos pirmininkas
AIKIKAI Fondo tarptautinio skyriaus direktorius

 

Aikido Dojo SŪKURYS

Kovos menų mokykla, kuri specializuojasi kovos menų srityje nuo 1998 m. ir turi novatorišką programą fizinių ir dvasinių ypatybių ugdymui. Treniruotės, stovyklos, seminarai suaugusiems, jaunimui, paaugliams, vaikams ir šeimoms.